13.8.2014

Obrazy na míru

Máte vlastní představu, jak by měl obraz vypadat, ale nemůžete takový obraz nikde sehnat?

Zkuste Obraz na míru. Vyberete si vlastní motiv, téma, styl, použitý materiál a velikost.

Po kontaktování přes email jirkapodhorsky@jpart.cz (poté se můžeme spojit i telefonicky), si dohodneme všechny potřebné detaily vašeho obrazu na míru.

Nejdůležitější je motiv. Co má na obrazu být, např. zvíře, kytka, člověk nebo jen barevné čmouhy  . Hodně pomůže i fotka motivu, který chcete namalovat. Není to pak ale Obraz podle fotky? Svým způsobem ano. Avšak zde může fotka posloužit pouze informativně. Výsledný obraz může mít zcela odlišnou barvu, motiv může vypadat úplně jinak, např. jako je tomu v případě obrazu Kolotoč na Montmartru. Obraz vznikl podle fotky skutečného kolotoče, ale v mé paměti (nebo mysli, chcete-li) je uložen takto, a proto jsem ho i tímto způsobem namaloval.

Dále je potřeba určit velikost. Ta je důležitější, než se možná zdá. Některé obrazy či motivy nevyniknou na malém formátu a opačně. Třeba na takový portrét se moc nehodí rozměry promítacího plátna v kině. Není to ovšem pravidlo. Na abstraktní obraz i v případě portrétu je zase vhodnější formát větší.

S formátem souvisí i použitý materiál. Jako podklad nejčastěji používám plátna napnutá na dřevěném rámu nebo sololitové desky. Maluji akrylovými nebo olejovými barvami. Dá se použít i papír a tužka nebo pastelky.

Nakonec určíme, jaký styl by měl obraz mít.

Cena a čas dodání se odvíjí od výše uvedených parametrů. Jakmile budu vědět, co mám malovat, řeknu vám i cenu. U větších zakázek (jak rozměrově, tak objemově) je nutné složit zálohu na nákup materiálu.

Koukněte se prosím také na obrazy podle fotky. Ve velké většině případů se jedná o stejné téma.

Zde se můžete podívat na pár ukázek takových nejtypičtějších obrazů na míru.