David Lynch – Twin Peaks

Zebra-160×120cm-akryl na platně

Zebra-160×120cm-akryl na platně

Toto je pro mě tzv. zásadní obraz. Vznikl na zakázku pro mou kamarádku Lucii. Chtěla obraz do svého nového bytu ale nevěděla jaký. Zeptal jsem se jí na to co má ráda? Co se jí líbí?

Odpověděla, že filmy Davida Lynche. Hlavně Twin Peaks. Několik dnů jsem hledal inspiraci na internetu. Koukal na záběry z filmu a přemýšlel jakou scénu bych eventuálně namaloval.

Své návrhy jsem jí pak posílal. Byly mezi nimi takové věci jako hlava Davida Lynche či Kyle MacLachlana, ale pořád to nebylo ono. Věděla to Lucie a hlavně jsem to věděl i já.

Nakonec jsem jeden večer vybral celkem zajímavý motiv. Měl jsem z toho radost a ještě než jsem šel spát, poslal jsem jí návrh mailem.

Ráno jsem se však probudil a v hlavě jsem měl obraz. Jasnou představu a hlavně ten vnitřní pocit, že je to ten správný motiv. Rychle jsem sednu k počítači a začal vyvářet předlohu, kterou jsem chtěl stihnout poslat dříve, než mi Lucie odpoví na večerní mail.

Zrovna když jsem návrh dokončil, psala Lucie, že se tedy rozhodla pro jeden z návrhů.

Měl radost, že mé předešlé snažení sklidilo své ovoce, ale zároveň jsem znervózněl, protože jsem si byl jist, že ten pravý obraz, návrh, mám ještě u sebe v počítači.

Řekl jsem jí, že jsem rád, že si vybrala, ale ať se neukvapí, že ještě něco mám a poslal jsem jí návrh muže a ženy s hlavou králíka a zebry.

Lucie chvilku neodpovídala a nakonec napsala: “Jirko, to je úplně super!”

A tak jsem to namaloval. Moc mě malování tohoto obrazu bavilo. Než si ho Lucie vyzvedla, vysel u mě na stěně v obýváku a já se na něj koukal několikrát denně.

Nyní ho už má Lucie doma a jak psala, je z něj stále nadšená.

Jsem za to moc rád, protože já také. 🙂

Děkuji Lucii za super zakázku.

Pokud to z textu nevyplynulo tak obraz je inspirován tvorbou Davida Lynche, hlavně pak seriálem Twin Peaks.

 

Rozměr 160 × 120 cm

Technika: Akryl na plátně

Zebra-160×120cm-akryl na platně

Zebra-160×120cm-akryl na platně

 

Zebra-160×120cm-akryl na platně

Zebra-160×120cm-akryl na platně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.